x

Serwis finansowy

piątek, 10 lutego 2012

Jak osadzić napisy w filmie?

Przy pomocy programu AVI ReComp możemy łatwo, przeprowadzić rekompresję filmów w formacie AVI jak też dodać na stałe napisy dialogowe do filmu.

AVI ReComp
Licencja: freewareJak znaleźć odpowiednie napisy do filmu?

Nic prostszego! Instalujemy program NapiProjekt i mamy właściwe napisy do większości filmów.
NapiProjekt służy do zautomatyzowanego pobierania napisów do filmów. Po zainstalowaniu programu, obsługa sprowadza się do kliknięcia prawym przyciskiem myszy na pliku wideo i wybraniu opcji „Znajdź i dopasuj napisy”. Jeżeli napisy do naszego filmu znajdują się w bazie programu, po chwili pojawia się okienko z informacją o rozpoznaniu pliku wideo i dopasowaniu napisów.NapiProjekt
Licencja: freeware

czwartek, 9 lutego 2012

Co zrobić gdy Word wyłącza się podczas pracy?

Polecam użycie funkcji Wykryj i napraw. Jest to funkcja rozwiązująca problemy z brakującymi plikami oraz naprawiająca ustawienia rejestru przy użyciu Instalatora Windows.

Aby uruchomić funkcję Wykryj i napraw w programie Word w wersji 2003 lub starszej, kliknij polecenie Wykryj i napraw w menu Pomoc programu Word. Funkcja ta, rozwiązuje problemy i usuwa błędy programu Word. Sprawdzane i naprawiane są wszystkie pliki, wpisy rejestru oraz opcjonalne skróty do wszystkich programów pakietu Office. Jeśli funkcja Wykryj i napraw została uruchomiona z programu Word, sprawdzane są również wszystkie inne programy pakietu Office. Działanie tej funkcji polega wyłącznie na sprawdzaniu sum kontrolnych.

więcej

środa, 8 lutego 2012

Jak wyłączyć wątkowanie wiadomości w Outlook Express?

- Po uruchomieniu Outlook Express klikamy w menu Narzędzia -> Opcje wybieramy zakładkę Czytanie
- Zaznaczamy pole obok Automatycznie rozwiń pogrupowane wiadomości. Klikamy przycisk OK zamykając Opcje.


wtorek, 7 lutego 2012

Darmowy atlas anatomiczny w internecie?

Oczywiście, jeżeli znamy angileski, lub chcemy się go nauczyć, możemy skorzystać z jednego z poniższych wirtualnych atlasów anatomii człowieka:

www.biodigitalhuman.com
www.zygotebody.com

Jak skonwertować zbiór plików graficznych do postaci dokumentu PDF?

Do tego celu możemy użyć aplikacji JPEG to PDF.
Narzędzie obsługuje formaty BMP, GIF, PNG, TIF, WMF, EMF, JPG, JP2 oraz J2K. Po wczytaniu obrazów daje możliwość dostosowania cech wyjściowego dokumentu PDF.
JPEG to PDF nie musimy instalować.  

Licencja: freeware