x

Serwis finansowy

środa, 6 marca 2013

Czym sprawdzić jakie urządzenia USB były podłączane do komputera?


Najlepiej programem nie wymaga instalacji. USBDeview, aplikacja która, wyświetlinam listę wszystkich urządzeń USB obecnie podłączonych do komputera, oraz wcześniej używane wszystkie urządzenia USB. Dla każdego urządzenia USB dostajemy sporą dawkę informacji, mieędzy innymi: nazwa urządzenia, typ , numer seryjny, datę i czas kiedy urządzenie zostało dodane, VendorID, ProductID i inne.

Platforma: Windows XP / Vista / 7
Licencja: freeware

Czy można uruchomić pod Windowsem programy na Androida?

Oczywiście! Do tego celu jednak, na Windowsie musimy zainstalować emulator systemu Android. Przykładem tego typu aplikacji jest BlueStacks App Player. Ten Emulator pozwala na uruchamianie aplikacji, które dostępne są wyłącznie dla systemu Android. Po instalcji mamy kilkanaście wbudowanych programów i gier, które możemy w łatwy sposób przetestować. Oprócz tego możemy pobierać nowe, dodatkowe aplikacje, w taki sam sposób jak byśmy obsługiwali dowolne urządzenie mobilne wyposażony w system Android.

BlueStacks App Player
Platforma: Windows XP / Vista / 7
Licencja: freeware

Jak stworzyć stronę internetową bez znajomości html?

Do tego celu możemy wykorzystać darmowy program Nvu. Jest to wizualny edytor stron www oparty na Kompozytorze stron z pakietu Mozilla, udostępniany na licencji Open Source.

Nvu
Platforma: Windows XP / Vista / 7
Licencja: freeware

poniedziałek, 4 marca 2013

Gdzie przechowywać dane aby mieć do nich dostęp "wszędzie"?

Odpowiedzią jest wirtualny dysk internetowy. Najpopularniejsze z nich to:
 
 
 
Dla osób potrzebujących więcej informacji o tych usługach podaję linka do ciekawego artykułu na ten temat.