x

Serwis finansowy

środa, 29 lutego 2012

Importowanie Danych i Ustawień w Windows 7

Czyli jak szybko przenieść dane i ustawienia użytkownika z jednego komputera z Windows 7 na pokładzie, na drugi?

Możemy to zrobić używająć narzędzia Microsoftu - Łatwy transfer w systemie Windows.
Aplikacja ta, pomaga użytkownikowi w migracji kont, plików, ustawień części programów, przeglądarki oraz poczty e-mail. Dzięki kilku kliknięciom w prostym kreatorze, na nowym komputerze znajdziemy wszystkie ważne dane z poprzednio używanego komputera.

Najpierw podłączamy zewnętrzny dysk twardy do komputera z systemem Windows 7 i na tym komputerze klikamy w przycisk Start, a następnie kolejno polecenia Wszystkie programy, Akcesoria, Narzędzia systemowe i Łatwy transfer w systemie Windows. (albo Start -> Uruchom -> %windir%\system32\migwiz\migwiz.exe).


Wybieramy pliki do przeniesienia:


Tworzymy plik do przeniesienia (z rozszerzeniem MIG). Przenosimy go na nowy komputer i po dwukrotnym kliknięciu w ten plik, czekamy na zakończenie transferu. Proste i szybkie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie czasu.

Jak przekonwertować plik z rozszerzeniem ogg na mp3?Do tego celu możemy posłużyć się programem Free MP3/WMA/OGG Converter. Aplikacja ta, posiada prosty interfejs, działa szybko i bezproblemowo. Pozwala na konwersję plików MP3, WMA, WAV, OGG, AAC, M4A, FLAC i MP2.

Free MP3/WMA/OGG Converter
Licencja: freeware

Jak usunąć bad sektory z dysku twardego?

Ściągamy program MHDD 4.6, nagrywamy na płytkę CD i uruchamiamy komputer z problematycznym dyskiem z tej płytki.

Po wybraniu interesującego nas dysku, otrzymujemy dostęp do poleceń z linii komend. Następnie wykonujemy zerowanie (powoduje bezpowrotną utratę danych) a potem remap dysku.
Zerowanie całego dysku w MHDD przeprowadzamy przez wpisanie komendy ERASE i zatwierdzenie diomyślnych opcji przez wciśnięcie kilka razy klawisza Enter.


Po zakończeniu zerowania wykonujemy remap, przez wciśnięcie klawisza F4  i za pomocą strzałek wybieramy remap, wciskamy Enter i F4.


Po zakończeniu operacji remap, wykonujemy skan powierzchni przez dwukrotne wciśnięcie klawisza F4.

Dla zainteresowanych tematem podaję linka do opisu innych funkcji - MHDD.

Alternatywnie, możemy wypróbować program Victoria 4.46b. Aplikacja działa pod Windowsem i nie wymaga instalacji - wystarczy rozpakować archiwum SFX do dowolnego katalogu na dysku twardym.
Zdarza się tak że jeden program nie jest w stanie nawet przeskanować dysku. Warto wtedy użyć alternatywy.