x

Serwis finansowy

piątek, 20 września 2013

Szybki i darmowy audyt komputera

Belarc Advisor to darmowy program który zidentyfikuje nasz sprzęt, oprogramowanie oraz sieć. Ocenia poziom bezpieczeństwa, wskazując na brakujące oraz zainstalowane łatki bezpieczeństwa. Dodatkowo ułatwia dotarcie do szczegółowych informacji na ich temat poprzez linki do materiałów na temat każdej z nich opublikowanych na stronach Microsoft.
Dostępna jest też wersja na Androida.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne w tablecie Lark FREE ME 70.4 DVBT?

Podaję sprawdzony sposób:

- Wyłącz urządzenie.
- Wciśnij prawy lewy guzik "menu" + włącznik i poczekaj aż się pojawi zielony robocik z znakiem ostrzegawczym.
- Przytrzymaj lewy klawisz "home" aż się pojawi menu na ekranie. Klawiszem "home" wybierz opcje "wipe data/factory reset". Włącz to opcje klawiszem "menu" potem "home", wybierz "Yes" i potwierdź "home". Gdy skończy się ten proces wybierz "home" opcje "reboot system now" natępnie potwierdź "menu".
- Po wszystkim urządzenie powinno uruchomić się ponownie z ustawieniami fabrycznymi

Kombajn multimedialny do konwersji plków video, audio i graficznych

FormatFactory to program który potrafi przekonwertować pliki audio i video do każdego popularnego formatu. Posiada możliwość ustawienia wszystkich parametrów konwersji plików. Program może konwertować nie tylko całe pliki ale i wybrane fragmenty. Program również dobrze radzi sobie z grafiką. Zmieni format dowolnego pliku graficznego na każdy inny. Program współpracuje z napędem optycznym oferując funkcję konwersji filmu DVD (VCD, SVCD) do pliku video oraz płyty kompaktowej do plików audio. W zakładce "Zaawansowane" znajdziemy opcje scalania audio i video. Umożliwiają one bardzo bardzo prosty montaż multimediów.

Gdzie przeskanować podejrzany plik lub link?

Możemy to zrobić na stronie www.virustotal.com. Serwis ten, umożliwiający skanowanie poszczególnych plików i przedstawienie wyników pod kątem zainfekowania przez malware. Serwis skanuje wysłany plik przez jednocześnie 40 silników antywirusowych, co może dać bardziej wiarygodny obraz zainfekowania, niż tradycyjne skanowanie przez jeden program antywirusowy. Może również zaznaczyć, czy dany silnik antywirusowy wskazał plik jako false
positive.

Ze względu na internetowy charakter usługi, pliki muszą być skanowane na żądanie, powodując opóźnienia skanu (kolejkę) w godzinach szczytu. Na stronie są aktualizowane ciągle wykresy obciążenia serwisu oraz ostatnio wykryte przez serwis wirusy.

Virustotal może skanować plik nieprzekraczający 64 MB.
VirusTotal nie może zastąpić programu antywirusowego zainstalowanego na PC, ponieważ skanuje tylko pojedyncze pliki na życzenie oraz nie zapewnia stałej ochrony dla systemu użytkownika.
Usługi VirusTotal są dostępne jako aplikacja systemu Android lub rozszerzenie dla przeglądarki internetowej Google Chrome, Firefox i Internet Explorer.

Słownik angielski na Androida działający bez internetu

Najlepiej za darmo:-) Istnieje coś takiego, a potrafi nawet więcej. Zawiera tłumaczenia polskich słów na kilkadziesiąt innych języków i na odwrót. Apka o nazwie: Wielojęzyczny słownik polski oferuje wiele innych języków i:
- działa w trybie OFFLINE, idealny do podróży - nie korzysta z Internetu.
- umożliwia odtworzenie wymowy słowa w wybranych językach (domyślnie: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski) - po tapnięciu hasła.
- wyszukiwanie bez polskich znaków.
- możliwość zainstalowania na karcie SD - opcja "Przenieś na kartę" w Zarządzaniu aplikacjami lub z poziomu ustawień aplikacji.
- bez reklam.
- nie wymaga żadnych praw.

Jak sprawdzić ilość znaków w tekście w Wordzie?

MS Word 2003: Narzędzia -> Statystyka wyrazów
MS Word 2007 - 2013: Recenzja ->Statystyka wyrazów

czwartek, 19 września 2013

Jak przekonwertować kilka plików png do jpg ?

Batch PNG to JPG to mały program który pozwoli nam na szybką konwersję wielu plików .PNG do .JPG. Na stronie producenta znajdziemy jeszcze kilka ciekawych programików
 

Legalny MS Office za darmo?

Tak, ale tylko wersja online. Microsoft Office Web Apps  oparty na modelu SaaS, nieodpłatnie udostępniany przez firmę Microsoft sieciowy pakiet biurowy. Rozszerza on możliwości klasycznego pakietu Microsoft Office o nowe mechanizmy pracy w grupie. Zawiera oparte na przeglądarce, okrojone z funkcjonalności wersje: Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint i Microsoft OneNote.
 

 

Jak szybko sprawdzić nazwę swojego komputera i IP

Naciskamy kombinację klawiszy Windows + R -> Wpisujemy polecenie cmd -> Zatwierdzamy przyciskiem OK -> wpisujemy ipconfig /all -> Enter
Poojawi nam się nazwa komputera oraz wszystkie dostepne karty sieciowe wraz z adresem ip jak też adresem MAC.

Darmowe programy do obróbki zdjęć

Photoscape to bardzo proste i co najważniejsze darmowe narzędzie przeznaczone do obróbki fotografii dla niezaawansowanych użytkowników.
 
Aplikacja oferuje wszystkie niezbędne narzędzia i filtry pozwalające uzyskać niesamowite efekty już za pomocą kilku kliknięć myszki
 
Pixlr-o-matic to desktopowa odmiana popularnej aplikacji na urządzenia mobilne umożliwiająca tworzenie różnego rodzaju efektów graficznych na zdjęciach.

Podręcznik do Androida

Podręcznik do Androida 2.3.4
Podręcznik do Android 3.0
Podręcznik do Androida 4.0

 
Po polsku dobry opis znajdziemy pod tym adresem:

wtorek, 17 września 2013

Program do obsługi kamer internetowych

Często program dostarczone ze sprzętem nie spełnia swojej roli. Alternatywą może być Yawcam. Yet Another WebCAM to prosta w obsłudze i wyposażona w najważniejsze funkcje darmowa aplikacja, przeznaczona do obsługi kamery internetowej.

Program służy głównie do przeprowadzania wideotransmisji (na wskazany serwer HTTP lub FTP), ale pozwala również na zrzucanie zdjęć z kamery internetowej, tworzenie filmów poklatkowych oraz zawiera opcję wykrywania ruchu służącą do monitorowania pomieszczeń.

Yawcam umożliwia wprowadzenie hasła w celu zabezpieczenia dostępu do strumienia wideo przed niepowołanymi użytkownikami. Przydatną funkcją jest możliwość przygotowywania ogłoszeń dla społeczności internetowej, a także możliwość stworzenia harmonogramu zadań do wykonania.
 
 

Jak wyświetlić hasła WIFI?

Na Androidzie potrzebujemy uprawnienia Root'a. Po uzyskaniu takowych, uruchamiamy eksplorator plików, który będzie w stanie wyświetlać wszystkie lokalizacje w systemie. Może to być Root Browser jak też Total Commander. Następnie nawigujemy za jego pomocą do lokalizacji roota /data/misc/wifi. Z tej lokalizacji otwieramy plik wpa_supplicant.conf. Każdy z wierszy „psk” to hasło do jednej z sieci.
 
Windows oferuje między innymi takie opcje:
 
Programy typu: WirelessKeyView w wersji 32 lub 64 bitowej.
 
W Windows 7 wykonujemy następujące czynności:
Naciskamy kombinację klawiszy Windows + R -> Wpisujemy polecenie ncpa.cpl -> Zatwierdzamy przyciskiem OK -> Klikamy prawym przyciskiem myszy na interesującą nas sieć i wybieramy opcję „Stan” ->  Klikamy przycisk „Właściwości sieci bezprzewodowej” -> Przechodzimy na zakładkę „Zabezpieczenia” i zaznaczamy opcję „Pokaż znaki”. W miejscu kropek pojawi się hasło do wybranej sieci Wi-Fi.

poniedziałek, 16 września 2013

Nie ma możliwości wyeksportowania z Outlook'a...

Jeżeli standardowe możliwości Outlook'a nie zadawalaja nas, warto spróbować darmowego programu CodeTwo Outlook Export. Aplikacja służy do eksportu danych z programu Microsoft Outlook do plików tekstowych CSV. Program umożliwia eksport dużo większej liczby danych niż wbudowany mechanizm eksportu Outlook'a, pozwala na eksport pól niestandardowych, jest szybszy i łatwiejszy w użyciu. Dane mogą być eksportowane z folderów wszystkich typów: Poczta, Kalendarz, Kontakty, Zadania, Dziennik, Notatki.
 
 
Producent Outlook Export oferuje jeszzce kilka ciekawych darmowych narzędzi.

Jak wyeksportować plik OPML z Outlook'a 2010?

Po uruchomieniu MS Outlook 2010, klikamy kartę Plik -> Otwórz -> Importuj  -> Eksport źródeł danych RSS do pliku OPML.
 
 

Zmiana płyty głównej bez reinstalacji Windows'a

Możesz obejść ten problem, wykonując poniższe czynności: 1. Przed zmianą płyty głównej przejdź w Windows XP do Panel sterowania/System/Sprzęt/Menedżer urządzeń. 2. Odszukaj na liście urządzeń Kontrolery IDE ATA/ATAPI. 3. Rozwiń tę gałąź i kliknij dwukrotnie wpis kontrolera. W oknie właściwości kontrolera przejdź do karty Sterownik i kliknij Aktualizuj sterownik. 4. W nowym oknie zaznacz Nie, nie tym razem i kliknij Dalej. W kolejnym oknie zaznacz Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji i kliknij Dalej. Następnie zaznacz Nie wyszukuj, wybiorę sterownik do zainstalowania i kliknij Dalej. 5. W następnym oknie zaznacz Standardowy podwójny kontroler PCI IDE i kliknij Dalej. Nastąpi instalacja sterowników. 6. Teraz możesz wymienić płytę główną, a następnie uruchomić Windows XP bez oglądania niebieskiego ekranu.

Artykuł skopiowany ze strony:
http://www.poradykomputerowe.pl/sprzet-komputerowy/zmiana-plyty-glownej-bez-reinstalacji-windows-xp.html
Możesz obejść ten problem, wykonując poniższe czynności: 1. Przed zmianą płyty głównej przejdź w Windows XP do Panel sterowania/System/Sprzęt/Menedżer urządzeń. 2. Odszukaj na liście urządzeń Kontrolery IDE ATA/ATAPI. 3. Rozwiń tę gałąź i kliknij dwukrotnie wpis kontrolera. W oknie właściwości kontrolera przejdź do karty Sterownik i kliknij Aktualizuj sterownik. 4. W nowym oknie zaznacz Nie, nie tym razem i kliknij Dalej. W kolejnym oknie zaznacz Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji i kliknij Dalej. Następnie zaznacz Nie wyszukuj, wybiorę sterownik do zainstalowania i kliknij Dalej. 5. W następnym oknie zaznacz Standardowy podwójny kontroler PCI IDE i kliknij Dalej. Nastąpi instalacja sterowników. 6. Teraz możesz wymienić płytę główną, a następnie uruchomić Windows XP bez oglądania niebieskiego ekranu.

Artykuł skopiowany ze strony:
http://www.poradykomputerowe.pl/sprzet-komputerowy/zmiana-plyty-glownej-bez-reinstalacji-windows-xp.html
Wykonujemy następujące czynności:
-  Start -> Uruchom -> polecenie devmgmt.msc -> Kontrolery IDE ATA/ATAPI
- Rozwijamy tą gałąź i dwukrotnie klikamy wpis kontrolera. W oknie właściwości kontrolera przechodzimy do karty Sterownik i kliknij Aktualizuj sterownik.
- W nowym oknie zaznaczamy Nie, nie tym razem i kliknij Dalej. W kolejnym oknie zaznaczamy Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji i klikamy Dalej. Następnie -> Nie wyszukuj, wybiorę sterownik do zainstalowania -> Dalej -> Standardowy podwójny kontroler PCI IDE -> Dalej -> Zamykamy devmgmt.msc. Wyłączmy komputer i możemy teraz wymienić płytę główną.