x

Serwis finansowy

piątek, 15 lipca 2011

Jak połączyć kilka plików mp3 w jeden?

Przy użyciu prostego programu jakim jest Merge mp3.
To darmowe narzędzie może na przykład połączyć kilka fragmentów z cyfrowego dyktafonu albo kilka dowolnych utworów w jeden.
Program nie wymaga instalacji, a jego obsuługa jest banalnie prosta. Dziła bardzo szybko, a plik wynikowy zachowuje pierwotną jakości dźwięku.

Platforma: Windows 2000 / XP / Vista / 7
Licencja: freeware

wtorek, 12 lipca 2011

Przygotowanie naklejek na koperty w MS Word 2003

Tworzenie dokumentu korespondencji seryjnej:

Z menu "Narzędzia" wybieramy opcję "Listy i dokumenty wysyłkowe" i klikamy "Korespondencja seryjna". Na ekranie pojawi się zakładka "Korespondencja seryjna", w której wybieramy opcję "Etykiety" i klikamy poniżej w link "Następny: Dokument początkowy". Klikamy w "Opcje etykiet" i wybraniu odpowiedniego rozmiaru etykiety, klikamy OK. Klikamy poniżej w link "Następny: Wybierz adresatów". Klikamy obok "Użyj istniejącej listy", potem  "Przeglądaj" aby zlokalizować na dysku twardym tabelę z kontaktami.

W części "Rozmieść dane na etykietach" planujemy rozkład informacji na etykiecie. Po wybraniu odpowiadającego nam rozkładu klikamy przycisk "Aktualizuj wszystkie etykiety", co pozwoli na automatyczne rozmieszczenie w kolumnach na każdej stronie.
Przedostatni krok - "Przejrzyj etykiety" to sprawdzenia poprawności  dokumentu. Możemy tu też usunąć część z kontaktów, nie tracąc ich danych z tabeli a jedynie usunąć z wydruku.
Po sprawdzeniu poprawności danych klikamy "Następny: Ukończ scalanie". 
Po wszystkim klikamy ikonkę "Drukuj".